Ilaç kundër kolesterolit – përgatitet me artikujt që keni në shtëpi

Kjo përzierje ka ndihmuar shumë njerëz që të shërohen me shpejtësi të jashtëzakonshme.

Kur përzihet lëngu i limonit me majdanoz, jo vetëm që stimulon qarkullimin, por zvogëlon edhe sasinë e kolesterolit në trup. Kjo përzierje u ka ndihmuar shumë njerëz që të shërohen me shpejtësi të jashtëzakonshme.

Përbërësit:

  • 1.5 l ujë;
  • 3 kërcej majdanoz të mesëm;
  • 1 kg limon;
  • shumë pak sode buke

 

Mënyra e përgatitjes: 

Lani limonat me sode buke. Lëreni të qëndrojë në ujë të ftohtë për rreth një orë. Ngroheni ujin, domethënë lëreni të ziejë, pastaj lëreni të ftohet. Kur të ftohet, prisni në feta limonin dhe majdanozin dhe shtojini në ujë. Mbulojeni enën me kapak dhe lëreni të qëndrojë në frigorifer për një ditë. Pas 24 orësh përbërësit futni në blender dhe përzijeni.

Udhëzimet: Përdorni 10 ml nga kjo përzierje çdo ditë dhe ruajeni atë në frigorifer.