Recetë smoothie që do t’ju zgjoj dhe do t’ju mbush me energji

Këtë pije të shijshme, por mbi të gjitha të shëndetshme, konsumojeni sa herë që ju mungon energjia ose ndjeheni të lodhur, të sëmurë...

Ky lloj smoothie është një bombë e vërtetë vitaminash dhe pothuajse menjëherë do të rris nivelin e energjisë tuaj në një nivel më të lartë, falë përbërësve që i përmban.

Përbërësit e nevojshëm:

– 3 portokajë
– gjysmë lugë boronicë e kuqe (e freskët ose e ngrirë)
– gjysmë banane
– 1/4 lugë jogurt grek
– pak ekstrakt vanilje

Mënyra e përgatitjes:

Qëroni bananet dhe portokajtë, prisni ato në kube më të vogla, dhe kështu me të gjithë përbërësit e tjerë vendosni në një blender. Kur gjithçka të bashkohet mirë, pijeni. Rezultatet pritni pas rreth gjysmë ore.