За убав ден: Расонете се со кафе и бадеми

Идеален пијалак за љубителите на кафето, кој го подига нивото на енергија и го буди телото во истиот момент

Потребни состојки:

70 мл варено црно кафе
130 мл бадемово млеко
6 бадеми
1 лажичка сурово какао
1 лажица јаворов сируп

Подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте неколку минути. На здравје!