дома Занимливости страница 194

Занимливости

Жените што раѓаат во зима и пролет поретко патат од постпородилна депресија

Ако вашиот термин за породување е зима или пролет, тогаш имате помала шанса да се соочите со постпородилна депресија, за разлика од жените кои раѓаат во останатите сезони од годината, покажа последната студија. Други...

Хороскопските знаци и чоколадото

Овните сметаат дека здравјето ќе ги служи само ако денот го започнат со коцка чоколадо. Припадниците на овој знак веднаш навалуваат на чоколадото и најчесто го јадат сами. Биковите се страствени љубители на разни слатки, па и...

Дали знаете зошто некои изгледаат постари од што навистина се?!

СОНЧАЊЕ - Малку сонце навистина е здраво за организмот, но во никој случај не смее да се претерува. АЛКОХОЛ - Зависноста од алкохол предизвикува слабеење на целиот организам, а особено е штетен за црниот дроб. НЕДОСТИГ...

Хороскопски знаци кои живеат најдолго – дали сте меѓу нив!?

Според бројните истражувања најдолго живеат личностите родени во овие три хороскопски знака: Рак Лицата родени во знакот на рак живеат долго поради својот карактер, кој некои би го нарекле себичен, а некои внимателен. Раковите водат многу...

Гаќичките се менуваат секој ден, но не и чорапите, фармерките, градниците…

Некои парчиња облека може да се носат повеќе пати пред да се стават во машина за перење, а некои само еднаш. Често се случува едно парче да се пере пречесто, а друго преретко. Ниедна...

Косата ви е крута и лесно пука!? Еве што ви недостасува

Доколку сте забележале дека косата ви е крута или ви паѓа од коренот, би требало да проверите кои од витамините ви недостасува. Затоа што факт е дека квалитетот на косата зависи од она што...

Стрелецот е најзгодниот знак во целиот зодијак!

Овните имаат спортска градба, имаат мускули и покрај вишокот на килограми. Делуваат силно и имаат изразени црти на лицето. Неретко имаат темен тен и рамна, густа и понекогаш црвена коса. Нивниот изглед е во...

Како полесно да се расоните?!

Одбегнувајте предјадење Важно е да се храните здраво за да имате доволно енергија. Не консумирајте брза храна, не земајте преголеми оброци и не заборавајте да ја контролирате тежината. Внесувајте протеини Протеините помагаат вашиот стомак и мозок да...

НАЈНОВИ ВЕСТИ