дома Занимливости страница 212

Занимливости

Косата ви е крута и лесно пука!? Еве што ви недостасува

Доколку сте забележале дека косата ви е крута или ви паѓа од коренот, би требало да проверите кои од витамините ви недостасува. Затоа што факт е дека квалитетот на косата зависи од она што...

Стрелецот е најзгодниот знак во целиот зодијак!

Овните имаат спортска градба, имаат мускули и покрај вишокот на килограми. Делуваат силно и имаат изразени црти на лицето. Неретко имаат темен тен и рамна, густа и понекогаш црвена коса. Нивниот изглед е во...

Како полесно да се расоните?!

Одбегнувајте предјадење Важно е да се храните здраво за да имате доволно енергија. Не консумирајте брза храна, не земајте преголеми оброци и не заборавајте да ја контролирате тежината. Внесувајте протеини Протеините помагаат вашиот стомак и мозок да...

НАЈНОВИ ВЕСТИ