Детокс фластери за стапала кои го чистат телото за една ноќ

Детоксикациските перничиња за стапалата делуваат така што ја поттикнуваат лимфата циркулацијата и лимфата во торзото.

Детоксикациските перничиња кои се лепат на табаните на стапалата, а кои го чистат целото тело се по јапонски рецепт. Треба да се стават пред спиење, за наутро да се види и почувствува вистинскиот ефект. Дека перничињата навистина делуваат ќе ви биде јасно кога наутро, кога ќе ги извадите, ќе видите дека се со темни, кафеави дамки на нив, кои се траги од отстранетите токсини од организмот.

Детоксикациските перничиња за стапалата делуваат така што ја поттикнуваат циркулацијата и лимфата во торзото. Користењето на овие фластери го намалува чувството на постојан замор, болките во зглобовите и некои полесни главоболки. За домашни детоксикациски перничиња потребно е:

 • Парче кромид
 • Две чешниња лук
 • Вода
 • Обична или самолеплива газа
 • Фластер
 • Чорапи
 • По желба може да ставите и куркума во прав, зелен чај или зелена глина

ПОСТАПКА

Лукот и кромидот исечкајте ги ситно и ставете ги настрана. Во метално лонче ставете вода, оставете да зоврие и додадете ги лукот и кромидот. Оставете да врие 10 минути. Тргнете го од оган за да се олади, околу 20 минути. Додадете ги сувите состојки, ако сте избрале да ги користите. Потоа ставете од течноста на парчето газа. Ако користите самолеплива газа, внимавајте лепливиот дел да не ги намокрите. Газата залепете ја на средина на стапалата. Облечете чорапи и легнете си. Утрото фрелете ги фластерите.

ЕФЕКТИ

Главни предности на овој детоксикациски фластер се поттикнување на рефлексните точки и излачувањето на токсини.

 • Јакнење на отпорноста на организмот
 • Детоксикација и чистење на роганизмот
 • Поттикнување на телесните функции
 • Враќање на рамнотежата во организмот
 • Превентивен ефект за целото тело
 • Поголема енергија
 • Забавување на процесот на стареење
 • Смирувачки, антистрес ефект
 • Поквалитетен сон
 • Поголема концентрација