Го користат Амишите: Природен рецепт за намалување на притисокот и холестеролот

Меѓу Амишите речиси и да нема случаи на рак- тие се меѓу најздравите луѓе во Америка

Неодамнешната студија објавена во списанието „Cancer Causes and Control“ покажа дека меѓу Амишите речиси и да нема случаи на рак и дека тие се најздравите луѓе во Америка.

Освен што јадат здраво и природно, Амишите не пушат, не пијат, многу работат физички, но и сами си ја одгледуваат сопствената храна со примена на органски  методи со кои добиваат здраво овошје и зеленчук, млечни производи и месо. Во продолжение ви пренесуваме рецепт кој го користат Амишите и кој влијае врз подобрување на имунолошкиот систем.

Благодарение на овој рецепт ќе го намалите крвниот притисок, но и високиот холестерол. Се што треба да направите е да го користите овој лек седум дена и резултатите ќе ве изненадат.

Рецептот е едноставен и лесен за правење, а намирниците кои ви се потребни се лесно достапни.

Лек за хипертензија и висок холестерол

Состојки:

  • парче рендан ѓумбир 
  • чешне лук (рендано)
  • лажица јаболков оцет
  • лажица мед
  • лажица сок од лимон

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте 30 секунди со голема брзина.

Како се користи: Се препорачува консумирање на една лажичка од оваа смеса пред појадок наутро и една лажичка пред вечера. Не се препорачува повеќе од три пати на ден.