Хороскопските знаци и чоколадото

Црно, бело, млечно, со лешници, со суво овошје…не постои човек кој може да му одолее на чоколадото.

Овните сметаат дека здравјето ќе ги служи само ако денот го започнат со коцка чоколадо. Припадниците на овој знак веднаш навалуваат на чоколадото и најчесто го јадат сами.

Биковите се страствени љубители на разни слатки, па и чоколади. Бикот купува две кутии чоколадо. Една за себе, една за друштвото, своето не сака да го дели.

Двојната личност кај близнаците бара од сите задоволства да пробаат барем по две парчиња и на тоа нема смисла да се спротивставуваш. Припадниците на овој знак пробуваат по малку од секој вид чоколадо кој ќе им се понуди.

Големата страст на раковите се кикиритките, а опсесија им е чоколадото. Често се будат навечер и го „вознемируваат“ фрижидерот. Раковите чоколадото го сакаат повеќе од сѐ, така што слободно можете да им пратите наместо бакнеж.

Лавовите се познати гурмани. Нивната идеална вечера завршува со најфини слатки од чоколадо, кое не сакаат да го делат со никого.

Девиците чоколадото го јадат со виљушка и нож и се придржуваат до правилата дека во огромни количини ништо не е здраво, па јадат само малку.

Ако на вагата ѝ подарите чоколадо тогаш не бидете штедливи. Тоа ќе остави впечаток. Сепак, Вагите не можат да се одлучат дали да јадат или не. Поради својата линија, па земете диетално за секој случај .

Скорпиите не можат ни чоколадо да изедат, а во тоа не ги вмешаат страста и еротичноста. Скорпиите мачкаат чоколадо по телото на партнерот и тогаш почнуваат да уживаат.

Стрелецот прво се присетува дека чоколадото е богато со магнезиум кој помага во борбата против зголемениот крвен притисок, а потоа купува од најскапите чоколади.

Јарецот  сака чоколадо и кога го бира, го бара најсовршеното. Освојте ги со совршено топло чоколадо.

Водолијата го прескокнува чоколадото, бидејќи ѝ е „подрага„ макробиотичната храна. А и поздрава е, барем според овој хороскопски знак.

Рибите уживаат во чоколадо со многу ориз. За припадниците на овој знак, чоколадото е и афродизијак – затоа кон него пристапуваат со многу внимание и во одбрано друштво.