Исчистете ги белите дробови за 72 часа!

Чистејќи ги белите дробови вие го чистите целиот организам од токсини, кои на крајот предизвикуваат болести

Некои луѓе имаат проблем со белите дробови, иако никогаш во животот не запалиле цигара, додека други пушат со години, а дробовите им се во добра состојба. Се зависи од организмот на личноста.

Ви носиме неколку корисни совети како да ги исчистите белите дробови за три дена:

Пред да почнете со детоксификација, направете пауза со млечните производи бидејќи вашето тело мора да биде чисто. Во текот на првиот ден од режимот пијте по една шолја растителен чај пред спиење. Така ќе се ослободите од токсините во цревата кои може да предизвикаат запек. Ни белите дробови ни кој било друг дел од телото не смеат да бидат преоптоварени за време на прочистувањето.

Исцедете два лимона во 300 мл вода пред појадокот. Испијте 300 мл сок од грејпфрут. Ако не ви се допаѓа вкусот, можете да го замените со сок од ананас. Овие сокови содржат природни антиоксиданти кои го подобруваат респираторниот систем.

Испијте 300 мл сок од морков помеѓу појадокот и ручекот. Овој сок ќе ви помогне да ја алкализирате крвта за време на тридневното прочистување.

За време на ручекот морате да испиете 400 мл сок богат со калиум. Калиумот делува како тоник за чистење. Пред да појдете на спиење, испијте 400 мл сок од брусница, што ќе ви помогне да се изборите со бактериите во белите дробови кои може да предизвикаат инфекции.


Нега на телото и вежби

Секој ден капете се околу 20 минути со врела вода за на тој начин да ги елиминирате токсините од потењето. Ставете 5 до 10 капки еукалиптус во чинија врела вода и на тоа парете се, односно правете инхалација се додека водата не се излади.