Исчистете ги лузните од акни за една недела

Со помош на овие седум намирници кои ќе направат вистинско чудо со вашето лице, ќе ги отстраните лузните од акни и ќе го исчистите лицето.

Домат – Сокот од домат е одличен за кожата. Истријте го лицето, така што со сокот ќе натопите парче памук. Промената е видлива веднаш.

Алое вера – Познато е дека алоето е одлично за третирање на изгореници, но многу луѓе не знаат колку всушност е добро за чистење на лузни. Од оваа билка кожата ќе сјае, а лузните целосно ќе ги снема.

Кокосово масло – Негата на кожата е една од работите каде кокосовото млеко може да помогне. Нанесете ја оваа чудесна смеса на вашето лице за поубав и поеднаков тен.

Краставица – Маска од краставица е одлична за да се ослободите од акните. Едноставно исечете ја на тркалца и ставете на лицето.

Мед – Медот ќе направи чудо за вашата кожа. Доволно е само да нанесете свеж мед на кожата.

Сок од компир – Кога ќе помислите на зеленчук кој содржи сок, сигурно нема да помислите на компир, меѓутоа, компировиот сок е полн со витамини,  а е и одличен за кожата.

Тријте ја кожата со шеќер – Масирајте ја кожата со шеќер. Шеќерот е одличен за пилинг, ќе ги отстрани сите мртви клетки од кожата и таа ќе биде мека и сјајна.