Испијте го овој напиток пред спиење и слабејте во сон

Со оваа моќна напивка повеќе нема да се мачите со оние малку вишок наслаги и маснотиите повеќе нема да ви се лепат на колоковите и на стомакот.

Речиси секоја жена мечтае за совршено извајано тело без оние два-три килогарми вишок од кои никако не може да се ослободи. Единствен вистински рецепт е здравата исхрана комбинирана со физичка активност. Но, постои и еден моќен напиток кои ќе ви помогне токму кога е најкритично и ќе ве ослободи од килограмите кои ви се лепат и на колковите и на стомакот. Се пие секоја вечер еден час пред спиење, во период од две недели. Ако сакате да продолжите направете пауза од најмалку три дена, па повторете го процесот.


Потребно:

Две супени лажици свеж исечкан магдонос, една шолја вода, малку цимет, една кафена лажичка јаболков оцет, една кафена лажичка мед, една кафена лажичка ѓумбир во прав и сок од еден лимон.

Подготовка:

Ставете ја водата да зоврие, додадете го магдоносот и оставете да се олади. Процедете ја теноста и додадете ги останатите состојки.