Излечете го бронхитисот со домашен сируп! Се прави од само две состојки, добар е и за пушачите

Две банани изгмечете со виљушка, односно гмечете ги додека не добиете кашеста смеса. Овој домашен сируп го спречува развојот на бронхитис и ја намалува кашлицата, а еве како самите да го направите.

Ако патите од бронхитис, пушач сте или често кашлате овој лек за чистење на белите дробови направете го дома.

Две банани гмечете ги со виљушка додека не добиете кашеста смеса. Добиената смеса сипете ја во 400 мл провриена вода, измешајте, поклопете и тргнете од огнот. Оставете го сирупот да отстои половина час, а потоа додадете две лажици мед.

Сирупот пред консумирање процедете го. Пожелно е напитокот да го пиете четири пати на ден, по 100 мл додека симптомите не престанат.