Мед и ореви бришат брчки како со гумичка!

Она што природата ви го зема, само таа може и да ви го врати!

Состојките од оваа крема на вашата кожа ќе делуваат смирувачки, а особено таа е ефикасна во санирањето на црвенилото на лицето. Факт е дека многу жени се борат со несовршеностите на лицето, а најчестите појави кои сакаат да ги избришат од кожата се брчките, акните и црвенилото. Ако сте една од нив, можеби би требало да ја пробате оваа потполно природна крема од четири состојки за која многумина тврдат дека дава одлични резултати!

Состојки: 1 лажица лимонов сок, 1 лажица мед, 1 лажица мелено морско оревче и 1 лажица цимет во прав. 

Начин на приготвување и употреба: Измешајте ги сите состојки во сад. Мешајте додека не добиете еднолична смеса, а потоа добиената крема нанесете ја на лицето и оставете ја да делува 10 минути. Внимавајте на подрачјето околу очите и устата за време на нанесувањето на која било крема. Доколку ви се јави чувство на печење додека кремата ви е нанесена на лицето, тоа значи дека маската делува, а тоа чувство брзо ќе исчезне.