Неверојатни фотографии од раѓање: Бебе родено со главата во внатрешноста на амнионската обвивка

Неверојатни фотографии го овековечија извонредното раѓање на новороденче, кое се роди со главата затворена во неговата амнионска обвивка.

Рејчел (23) и Нејт Бароу (29) од Бафало, Њујорк, останале вчудовидени кога нивната ќерка Анабел се родила со главчето во ќесичката со амнионска течност. Вообичаено оваа ќесичка, која е поврзана со плацентата и на доенчињата им обезбедува кислород, руптурира односно распукува сама од себе, што е уште познато и како „пукање на водењакот“, кое најавува дека дошло време бебето да се роди.

Во случајот на Анабел, амнионската обвивка во која била главата на Анабел не се распукала ни откако лекарите направиле засек во мембраната додека го породувале новороденчето по пат на царски рез.

Таткото на Анабел, Нејт, успеал на камера да „улови“ 1 во 80 000 моменти откако Анабел беше родена, на 21 февруари.

Двојката, која го слави пристигнувањето на Анабел, вели дека нејзиниот драматичен влез во овој свет е „јаготка на шлагот“.

Неверојатни фотографии го доловуваат извонредното раѓање на бебето Анабел, кое е родено со главата затворена во нејзината амнионска обвивка на 21 февруари оваа година
Девојчето е 1 во 80 000 случаи на новороденчиња родени на овој начин
И покрај драматично пристигнување на овој свет, Анабел не претрпе никакви компликации и е здраво бебе
Мајката вели дека доаѓањето на Анабел на овој начин е „јаготка на шлагот“
Родителите на Анабел, Рејчел (23) и Нејт Буро (29) (на фотографијата се со нивниот постар, 17-месечен син Исаија) не биле сигурни што се случува кога изненадените лекари ја донеле нивната ќерка на свет