Секое утро пијте медена вода: Ги чисти органите и штити од болести

Составот на оваа вода е сличен на составот на нашата крвна плазма

Медената вода може во потполност да го препороди организмот, а еве како се прави и користи. Имено, во прашање е неверојатен природен лек кој го чисти организмот, помага да симнеме масни наслаги и го спречува стареењето, а еве како се прави и како е добро да се користи!


РЕЦЕПТ

Растворете лажичка природен мед во чаша вода на собна температура и оставете ја да отстои преку ноќта. Ќе добиете „медена вода“ – трипроцентен раствор на мед кој мошне брзо се апсорбира во телото. Составот на оваа вода е сличен на составот на нашата крвна плазма. Врши чистење на нашиот организмот на клеточно ниво. Пијте ја наутро на празен стомак и цела чаша испијте ја одеднаш. За апсолутен ефект потребно е да ја користите најмалку 6 месеци.


Корисни својства:

Ги чисти бубрезите – Секоја вечер испијте по една чаша претходно приготвена медена вода и наутро ќе видите дека ви исчезнале отоците околу очите.

Го подобрува имунитетот – Ја зајакнува нашата отпорност кон бактерии, вируси, габички.

За подобро функционирање на цревата – Медената вода се бори со паразитите кои живеат во нашите органи за варење. Не им дозволува да се размножуваат и го нормализира функционирањето на органите за варење.

Ги симнува масните наслаги – ако сакате да ослабете, секојдневно пијте – до 11 часот; по 1,5 л од оваа вода (приготвена претходната вечер). Оваа вода ги прочистува органите за варење, ја подобрува нивната работа и ги отстранува од нив токсичните материи. Со правилна исхрана и вежбање помага да го изгубите вишокот килограми.

Ја храни кожата – Наутро малку загрејте ја водата која сте ја приготвиле претходната ноќ и со неа измијте ги лицето, вратот и делот на деколтето. Благодарение на систематското делување на оваа лековита вода доаѓа до подобрување на циркулацијата во крвните садови и поактивна исхрана на клетките на кожата. После миењето малку почекајте медот да делува, па измијте ја кожата со млака вода. Ако вака редовно се миете, кожата ќе ви стане поздрава, посвежа, поеластична и „кадифена“.