3 шолји од овој пијалак и не морате на диета!

Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губење на тежина треба да биде придружен со балансирана исхрана и умерена физичка активност

 

Во прашање е начин на слабеење, кој предизвика вистински бум во светот. Веројатно, заради тоа што овој начин навистина делува!

Се што ви е потребно е зелен чај, цимет и ловоров лист.

Сите три состојки од овој магичен напиток согоруваат масти и го забрзуваат метаболизмот.


Како да се приготви чајот за слабеење:

Потребно: 800 мл вода, 1 стапче цимет и 3 ловорови листа

Начин на приготвување: Водата нека проврие. Тргнете го тенџерето од огнот и во водата додадете го стапчето цимет, ловоровите листови и една рамна супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете да отстои 15 минути, па процедете.


Како се консумира?

Кога е во прашање метаболизмот најважно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш после будењето.

Испијте една шолја од овој чај на празен желудник. Втората шолја можете да ја испиете веднаш после појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење. Тоа е сосема доволно.

Три шолји од овој чај дневно се доволни за „симнување“ килограми. Првите резултати ќе бидат видливи веќе после 7 дена.

Се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губење на тежина треба да биде проследен со балансирана исхрана и умерена физичка активност.