4 рецепти за здрав и вкусен појадок

Внимавате што јадете?! Доколку вашиот одговор е ДА, еве неколку идеи како да го подготвите вашиот појадок. Ви носиме четири различни рецепти за здрав и вкусен омлет. Пријатен апетит!

За првиот рецепт АВОКАДО СО ЈАЈЦА ви треба:

1 лажица маслиново масло, 1/8 чаша црвена пиперка, 1 лажица сечкано младо кромитче, 2 јајца, црн пипер и сол, 2 лажици млеко со ниска масленост,1/2 авокадо, 1/8 часа рендан чедар кашкавал.

За вториот рецепт ОМЛЕТ СО ФЕТА СИРЕЊЕ, СПАНАЌ И ПЕЧУРКИ ви треба:

1 лажица маслиново масло, ½ чаша свеж спанаќ, ½ чаша печурки, 1 јајце, 2 белки, сол, црн пипер, фета сирење.

За третиот рецепт ОМЛЕТ СО ДОМАТИ, ФЕТА И АРТИЧОКИ ви треба:

1 лажица маслиново масло, ¼ чаша сечкан домат, ½ чаша артичоки, 1 јајце, 2 белки, сол и црн пипер, 3 лажици фета сирење.

За четвртиот рецепт МИСИРКИНИ КОЛБАСИ СО ЈАЈЦА ви треба:

1 лажица маслиново масло, 3 парчиња мисиркини колбаси со ниска масленост, ¼ чаша кромид, ½ чаша спанаќ, ¼ чаша домати, 2 јајца, сол и црн пипер, 1/8 чаша чедар кашкавал со ниска масленост