дома Видео

Видео

video

Грешки кои ги правиме кога мислиме дека се храниме здраво

Внимавате што јадете, а килограмите никако да почнат да се намалуваат?! Одбегнувате чипс, сладолед, брз храна, сода, колачи, па дури и пица. Новото мени ви е составено исклучиво од здрава храна. За жал, се...
video

6 доволни причини кои откриваат дека водата ја пиете погрешно

Колку вода треба да се пие - прашање кое нуди различни одговори, но и објаснувања. Факт е дека човекот има потреба да пие вода за да преживее, но не секогаш и не сите количества...
video

Утрински навики од кои треба ВЕДНАШ да се откажете!

Направете промена во животот со промена или откажување од некои од секојдневните утрински навики. Дали денот ви почнува со филџан црно кафе и топол туш?! Ако одговорот е ДА, треба да бидете загрижени за...
video

Грешки кои ги прават родителите, а можат да се одразат врз здравјето на децата

Детството е период кој всушност треба да биде најубав во животот на секоја личност, па заради тоа и родителите се подготвени да направат се за нивното малечко да биде среќно и да има насмевка...
video

Ова се бенефитите за телото и мозокот од ладниот туш

Идејата да го почнете денот со студен туш многу не ви се допаѓа, но всушност добро е да размислите. Затоа што тој всушност има многу повеќе бенефити за вашето здравје. На пример, помага во...
video

Постојат намирници кои можат да се консумираат во неограничени количества, еве ја листата

Постојат намирници кои можете да ги консумирате без страв од таложење килограми. Да бидеме искрени - тешко е да се одолее на вкусна храна во фаза на строга диета. Чувствувате глад, го отворате фрижидерот...
video

Дали некогаш сте запрашале како ќе изгледа вашето дете?! Еве го одговорот

За среќа, живееме во време кога се направени многу истражувања токму на оваа тема, истражувања кои би можеле да ни дадат одговори и многу пред на свет да дојде новиот живот. Денешното видео е...
video

10 начини да си помогнете со масажа на стапалата

Денешното видео всушност носи листа на неверојатни работи кои може да се случат ако масажата на стапалата ја изведувате правилно. Со масажа на различни точки на стапалата може да го намалите крвниот притисок, да...

Рускиот физиотерапевт д-р Попов открива: Оваа вежба може брзо да ги истопи килограмите!

Доктор Петар Александровиќ Попов е руски физиотерапевт кој го усовршил опоравувањето на ’рбетниот мозок после операција или траума. Поранешниот гимнастичар, психотерапевт и застапник на ориенталната медицина, е исклучително популарен во Русија. Неговиот начин на...
video

Јадете лук секој ден и видете што ќе ви се случи

Што ќе му се случи на вашиот организам ако секојдневно јадете лук?! Лукот е вистинска супер храна, која има неверојатни бенефити врз здравјето и затоа се почесто се користи како природна терапија. Можеби не...

НАЈНОВИ ВЕСТИ