Ако почувствувате дека настинувате, веднаш направете го овој сируп!

Состојките веќе сигурно ги имате дома

Намирниците потребни за овој пијалак се познати како сојузници во борбата против настинките, затоа е важно доколку ги почувствувате првите симптоми на настинка веднаш да го испиете овој делотворен сируп.


Потребно:


Начин на приготвување: Во сад измешајте три лажици мед, две лажици нерафинирано растопено кокосово масло, сок од еден лимон и една лажичка цимет. Сирупот консумирајте го три до пет пати на ден, по една до две лажички, штом ги забележите првите знаци на настинка.