Ако сакате да имате тело како Адријана Лима, пијте го ова смути

Адријана Лима – една од најскапо платените манекенки во светот, решила да го открие својот таен рецепт за смути од три состојки за кое вели дека и помага да ја одржува линијата и да има рамен стомак.

Лима признала дека не постои магично апче заради кое изгледа толку добро и дека за совршено тело мора постојано и напорно да се вежба, но нагласила дека хидратацијата е најважна и дека секогаш со себе има по неколку шишиња вода. Уште открила и дека за одржувањето на линијата и подобро изведување на вежбите и помага ова супер смути од три состојки.

Откако ќе се разбуди Адријана за појадок го пие токму тоа смути, а го приготвува од органски намирници и тврди дека од него има порамен стомак. Вели дека тоа и ја дава потребната енергија и ја буди пред тренинг.


Ова смути го забрзува метаболизмот и ќе ве држи сити барем два часа:

Потребни состојки:

  • 1 чаша вода
  • 1/2 авокадо
  • мед

Начин на приготвување: Во блендер ставете ја водата (чаша студена вода), па авокадото, кое претходно сте го преполовиле и сте го одделиле само месото. Блендирате додека смесата не се соедини, а потоа додадете мед по желба и уште малку блендирајте. Ако сакате смутито да има повеќе протеини, место вода ставете чаша млеко или половина чаша обичен јогурт.

На здравје!