Блејк Лајвли 14 месеци после породувањето загубила 28 кг: Се откажала само од 2 намирници!

Блејк Лајвли се пофалила со извајано тело после само 14 месеци откако го родила своето второ дете.

Актерката за време на втората бременост се здебелила речиси 28 кг, а истакнала дека квалитетно се намачила да ги симне и тоа и пошло од рака после 14 месеци активна работа на тоа.

Во тоа и помогнал тренерот Дон Саладино.

„Изгледа дека не можете да ослабете разгледувајќи по Инстаграм и таму гледајќи ги сите совршени модели во бикини. Благодарна сум му на мојот тренер што моето тело повторно го врати во форма. Беа потребни 10 месеци да ја ставам таа килажа, а 14 да се ослободам“, напишала актерката на својот Инстаграм.

 

Сепак, Блејк се држела до некои принципи во исхраната – во најголемиот дел внесувала протеини, но и доста салата и зеленчук. Во зависност од денот, таа би додала и јаглехидрати или здрави масти. А секојдневно и вежбала.


„Одбегнуваше прeработена и брза храна. Не пиеше алкохол. Не се откажуваше од ништо, ако беше на забава, да речеме, можеше да се почести и со десерт“, рекол Саладино.