Денот не почнува без него: Магичното смути кое е заслужно за линијата и блескавата кожа на Џенифер Анистон

Иако сака да експериментира со вкусовите, таа е лојална на еден вкусен појадок. Се работи за смути, без кое актерката, како што самата вели, не може да го замисли почетокот на денот

Познатата актерка Џенифер Анистон отсекогаш важела за поборник на здравата исхрана. Иако сака да експериментира со вкусовите, таа е лојална на еден вкусен појадок. Се работи за смути, без кое актерката, како што самата вели, не може да го замисли почетокот на денот.

Токму овој пијалак е одговорен за нејзината линија и блескава кожа, а посебен го прави и неговиот богат, кремаст, чоколаден вкус, кој е вистинско уживање.

Доколку сакате да го испробате магичниот пијалак на Џенифер Анистон, во продолжение ви го донесуваме рецептот, кој се подготвува за само неколку минути.

Потребни состојки:
 • 1 шолја чоколадно бадемово млеко
 • 1 шолја замрзнати цреши
 • 1 лажица протеини во прав (какао вкус)
 • 1/2 лажица мака во прав
 • 1/4 лажици минерални капки
 • 1/2 замрзната банана
 • 1 рака боровинки
 • 2 до 3 капки стевиа
 • 5 бадеми
Подготовка:
 1. Во блендер сипете го бадемовото млеко, минералните капки и стевиа.
 2. Потоа додадете ги бадемите, овошјето, мака и протеини во прав.
 3. Изблендирајте ги сите состојки, па сипете во чаша.
 4. Смутито се пие наутро на празен стомак.
 • Бадемовото млеко може да го замените со обично кравјо млеко или млеко по ваш вкус. Смутито може да се направи и без минералните капки и протеини во прав доколку не успеете да ги најдете во продавниците.