Една лажичка од овој зачин го топи салото со неверојатна брзина!

Одличен трик кој ќе ви помогне да ја вратите витката линија. Користете го овој зачин секој ден и ќе ги видите резултатите набрзо

Доволно е една лажичка од овој зачин да додадете во вода и без диета и вежбање брзо ќе загубите некој килограм. Станува збор за куминот! Неговото лековито дејство одамна е познато, но малку кој знае дека овој зачин е ефикасен во борбата против вишокот килограми. Кога ќе се помеша со вода станува магично средство за слабеење и успешно ги симнува масните наслаги во пределот на стомакот.

Истражувањето кое е вршено на 88 дебели жени, кои држеле диета, докажуваат дека за жените кои секој ден пиеле 3 грама кумин во прав со јогурт успеале да симнат 3 кг повеќе од жените кои не го користеле овој зачин.

За уште подобар ефект оставете го семето кумин во текот на ноќта во вода за да набабри и да ги ослободи сите важни и хранливи состојки.

Доволно е една лажичка кумин да ставите во чаша вода и овој напиток да го пиете секој ден, по желба може да го засладите и со малку мед. 

Куминот го регулира засилениот апетит и прави подолго да се чувствуваме сити, па не чуди зошто многу жени успеале да ослабат токму со помош на овој зачин.