Едноставен рецепт кој симнува 80 отсто од салото на стомакот

Во половина чаша вода додадете само две состојки, пијте секое утро и резултатите ќе ве изненадат!

Дали и вие припаѓате на онаа група луѓе кои сонуваат да имаат совршен стомак, без притоа да се откажат од омилената храна или часови и часови да поминуваат во теретана?! Доколку се препознавте, не очајувајте – има решение и за вас!

Пробајте го овој напиток од три состојки, кој со секојдневна употреба симнува и до 80 отсто од салото на половината!

Потребно: лажица сода бикарбона, половина чаша вода, сок од еден лимон. 

Начин на приготвување: Измешајте ги сите состојки и пијте ја мешавината секое утро. Консумирајте ја се додека не дојдете до посакуваната тежина, советува Myhealthyfoodtips.com.

Многумина веќе пробале и имаат само пофални зборови, затоа не чекајте. Вреди да се обидете.