Еликсир за детоксификација и слабеење од јаболко, чили, лимон

Својствата на лимоновиот сок врз метаболизмот се познати, додека сокот од јаболка помага во разложувањето на мастите во организмот. Лутата пиперка, пак го забрзува метаболизмот и на тој начин го стимулира согорувањето на мастите во телото

Многумина од оние кои го пробале овој напиток се задоволни со резултатот, затоа што губењето на килограмите е драстично! 

Се што ви треба е: 240 мл провриена вода, 1 лажица сок од јаболка, лажица мелено чили пиперче, сок од еден лимон и кора од еден лимон.

Начин на приготвување: Излупете го лимонот и врз кората прелијте ја провриената вода. После 10 минути додајте го сокот од лимон, сокот од јаболка и мелената пиперка. Пред секоја голтка добро измешајте. Испијте по една чаша после секој оброк.

Се што ви треба е вода, сок од јаболка, мелено чили пиперче и лимон

 Како делува напитокот?!

Докажано е дека лутата пиперка го забрзува метаболизмот и на тој начин го стимулира согорувањето на мастите во телото. Заради капсаицинот, кој го содржи, пиперката го стимулира нервниот систем да го загрее телото, што влијае на процесот на согорување на калориите. Поликосанолот од лимоновата кора помага во согорувањето на салото, својствата на лимоновиот сок врз метаболизмот се познати, додека сокот од јаболка помага во разложувањето на мастите во организмот.