Лек против холестерол – се прави од намирници кои ги имате во кујната

Оваа мешавина им помогнала на многу луѓе да се опорават со неверојатна брзина.

Кога ќе се измеша со сок од лимон магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата, туку го намалува и количеството на холестерол во телото. Оваа мешавина им помогнала на многу луѓе да се опорават со неверојатна брзина.

Потребни состојки:

  • 1,5 л вода;
  • 3 стебленца магдонос со средна големина;
  • 1 кг лимони;
  • мошне малку сода бикарбона

Начин на приготвување: Лимонот измијте го со сода бикарбона. Оставете го да стои во ладна вода околу еден час. Водата загрејте ја, односно нека проврие, па оставете ја да се излади. Кога ќе се излади исечете го лимонот и магдоносот и додадете ги во водата. Покријте го садот и оставете го да стои во фрижидер еден ден. После 24 часа изблендирајте ги состојките.

Упатство: Користете 10 мл од оваа смеса дневно и чувајте ја во фрижидер.