Месечен здравствен хороскоп за мај: Прочитајте ги вашите месечни астролошки фитнес предвидувања за сите хороскопски знаци

Прочитајте ги вашите месечни астролошки фитнес предвидувања за сите хороскопски знаци. Сите предвидувања се врз база на астрологија, и не се поткрепени од медицинските егзактни науки.

Месечен здравствен хороскоп за мај: Прочитајте ги вашите месечни астролошки фитнес предвидувања за сите хороскопски знаци. Сите предвидувања се врз база на астрологија, и не се поткрепени од медицинските егзактни науки.

Овен
Овој месец, важно е да дадете приоритет на грижата за себе за да управувате со зголемените нивоа на стрес. Премногу силно туркање може да доведе до проблеми со срцето и крвниот притисок. Луѓето кои се занимаваат со мигрена или проблеми со очите треба да преземат дополнителни мерки на претпазливост. Враќањето на вистинскиот пат со распоредот за спиење ќе ви помогне да ги вратите изгубените нивоа на енергија.

Бик

Овој месец внимавајте да не го намалувате премногу сонот, бидејќи тоа може да ве натера да се чувствувате под стрес и може да предизвика проблеми со очите. Обидете се со некои сесии за лекување или терапија, бидејќи е лесно да се разболите овој месец. Планот за детоксикација може да помогне во одржување на вашето срце и крв здрави. Не стресувајте многу, и слушајте го вашето тело.

Близнаци

Овој месец, ако не се чувствувате добро, обидете се да избегнувате средба со многу луѓе за ментален мир. Враќањето во вашата рутина за вежбање ќе биде одличен начин да се ослободите од стресот што сте го чувствувале. Внимавајте на проблемите со спиењето, треските и проблемите како што се проблеми со очите или стомакот – тие може малку да ве забават.

Рак

Овој месец е за сите да се најде рамнотежа. Бидете внимателни со напорните задачи, бидејќи тие може да го влошат старото мускулно прашање. Обидете се да додадете десетминутна утринска медитација или прошетки после оброците за да ви помогне да се чувствувате смирени и центрирани. Чувајте ја вашата исхрана неутрална, бидејќи вишокот ѓубре предизвикува стомачни проблеми.

ЛАВ

Овој месец е да се ставите себеси на прво место. На вашето здравје му треба дополнителна грижа, затоа внимавајте на какви било проблеми со градите, грлото или ‘рбетот. Не преоптоварувајте се со обврски; може да ги влоши проблемите со дишењето или крвниот притисок. Практикувањето утринска јога или фитнес рутина може да ви помогне да го одржувате вашето здравје на вистинскиот пат.

Девица

Овој месец, ако сте олабавени со здравјето, сега е време да се вратите во него. Внимавајте на проблеми со варењето или циркулацијата – тие може да се појават. Не притискајте се премногу за време на тренинзите, особено ако сте имале проблеми со градите, ‘рбетот или колената. Погрижете се да се грижите за вашите додатоци.

Вага


Овој месец можеби ќе се чувствувате инспирирани и мотивирани да работите на вашето здравје одвнатре. Внимавајте премногу да уживате во пијалоци и нездрава храна, бидејќи тоа може да предизвика стомачни проблеми. Проверете го здравјето на вашиот сопружник, исто така, бидете дополнително внимателни на патот за да избегнете несреќи.

Скорпија

Овој месец, избегнувајте да правите ненадејни промени во вашата исхрана или план за вежбање, бидејќи тоа може да го попречи вашето патување за исцелување. Проблемите со желудникот може да останат, затоа внимавајте што јадете. Од клучно значење е да вежбате трпение, затоа размислете да присуствувате на часови по јога. Чувајте се подалеку од препуштање на големи инвестиции за да избегнете ментален притисок.

Стрелец

Овој месец може да донесе некои здравствени предизвици поврзани со срцето и желудникот, со што ќе го исцрпите нивото на енергија. Дајте приоритет на здравата исхрана, бидејќи може да има позитивни ефекти врз вашата ментална и емоционална благосостојба. Ако сте склони кон сезонски грип или имате проблеми со крвниот притисок, преземете дополнителни мерки на претпазливост за да останете здрави.

Јарец

Овој месец, фокусирајте се на правење поздрави избори за подобар начин на живот и ќе видите подобрувања бидејќи старите здравствени проблеми почнуваат да исчезнуваат. Премногу препуштање на работата може да предизвика проблеми со срцето и стомакот. Размислете да резервирате неколку сесии за исцелување за да го забрзате процесот на закрепнување овој месец.

 

Водолија

Овој месец, време е повторно да се посветите на вашето велнес патување. Поставете јасни граници за вашите навики во исхраната за да избегнете сериозни проблеми. Бидете внимателни да не се наметнувате премногу на работа, бидејќи тоа може да ви го намали нивото на енергија. Размислете да резервирате сесија за акупунктура или да пробате алтернативни терапии за да се справите со проблемите поврзани со стресот.

Риби

Овој месец ќе барам дополнително внимание. Одвојте малку време за да се фокусирате на вашата благосостојба и да ги решите сите грижи што ќе се појават. Намалете го внесот на шеќер и кофеин, бидејќи тоа може да помогне да се спречи појава на потенцијални проблеми поврзани со крвта. Овој месец дадете приоритет и на сопственото здравје и на благосостојбата на блиските.