Намирници заради кои имунитетот станува супер отпорен!

Консумирајте ги секојдневно и ќе спречите еден куп болести!

Се работи за супер здрави намирници за јакнење на имунитетот кои прават штит против болестите, затоа консумирајте ги редовно!

Шитаке печурки

Богати се со бета глукан и есенцијални аминокиселини.

Кељ

Богат е со витамини и минерали, кои го чистат црниот дроб од токсини.

Спанаќ

Содржи витамини А, Б2, Б6, Ц, К и Е, омега-3 масни киселини и антиоксиданти.

Поточарка

Ризница на калциум железо, витамини К,Ц и А.

Џуџест кељ 

Богат е со фолна киселина, омега-3 масни киселини, влакна и витамини Б, Ц и К.

Боровинки

Полни се со растворливи влакна, флавоноиди, а и го намалуваат нивото на ЛДЛ холестерол.