Напиток кој ги елиминира сите непријатни телесни мириси

Есенските намирнии ќе ви помогнат во отстранувањето на непријатните мириси.

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организмот значајно влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои се излачуваат преку потењето, плунката, големата или мала нужда.

Ако сакате да бидете сигурни дека дигестивниот систем ви функционира како што треба и дека ќе ги отстрани сите можности за појава на лош здив или непријатен мирис на потта, консумирајте го овој вкусен и многу здрав напиток.

Состојки: 2 јаболки, 4-5 листови свеж кељ, 1 китка магдонос, сок од еден лимон, 1 парченце ѓумбир.

Подготовка: Состојките добро измијте ги со ладна вода и се заедно ставете во блендер. Може да додадете неколку коцки мраз. Се добро изблендирајте, ставете го во чаша и испијте го наутро.