Напиток „убиец“ на масните наслаги – рецептот е едноставен

Овој пијалак има исклучителна моќ во отстранувањето на масните наслаги во пределот на стомакот, а се приготвува од само 4 состојки

Благодарение на комбинацијата на овие четири моќни намирници овој напиток на база на чија семе се покажал како мошне ефикасен во елиминирањето на маснотиите. Оние кои го пробале велат дека за само 7 дена масните наслаги во делот околу стомакот ги намалиле за дури 80 проценти. За добри резултати напитокот треба да го консумирате секој ден и на празен стомак.

Потребни состојки:

– лажичка чија семе;
– лажичка мед;
– сок од еден лимон;
– една и пол чаша вода.

Начин на приготвување: Чијата се става во водата и се остава да отстои еден час, за семето убаво да се натопи и да набабри. Потоа во него се додаваат лимонот и медот. Смесата убаво се меша. Доколку ви е премногу густа за консумирање можете и да ја испасирате во блендер.