Направете природен антибиотик кој брзо и ефикасно ги уништува инфекциите во телото

Рецептот е стар илјадници години, а мошне е ефикасен затоа што има антибактериски, антивирални и антигабични својства.

Рецептот е едноставен, а состојките сигурно веќе ги имате во кујната или можете да ги набавите на локалниот пазар. Дефинитвно вреди да се проба овој домашен лек, и не само затоа што е едноставен за приготвување, туку зашто е многу ефикасен.

Потребни состојки:

700 мл домашен јаболков оцет;
¼ рендан корен од ѓумбир;
¼ чаша рендан лук;
2 големи полни лажици рендан рен;
2 големи лажици куркума во прав;
¼ шолја рендан кромид.

Начин на приготвување: Сите намирници убаво измијте ги, исчитете и излупете. Потоа ситно изрендајте ги или сомелете ги. Ставете ги во една голема стаклена тегла, промешајте и прелијте ги со јаболков оцет. Теглата добро затворете ја со капак и оставете ја на темно и ладно место да отстои две седмици. Повремено во текот на тие две седмици отворајте ја теглата и промешувајте ги состојките.

Начин на употреба: Секој ден се консумира по една лажица од смесата, а доколку сте болни може и по две – една наутро и една навечер.