Ослабете до Нова година: Пијте го овој напиток пред спиење и секое утро ќе имате половина килограм помалку

За да му помогнете на организмот да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете и со тоа го забрзате метаболизмот, потребно е да направите неколку работи.

За почетокот, три часа пред спиење немојте да внесувате никаква храна, а тогаш пред одење во кревет, подгответе напиток од следниве состојки:

  • Половина цеден лимон
  • Една лажичка исечкан магдонос
  • Малку цимет
  • Половина лажичка јаболков оцет измешан во 250мл вода

Доколку не ви одговара вкусот, може да додадете и мала лажичка мед или ѓумбир.
Ако се придржувате на правилата, наутро треба да се разбудите половина килограм полесни, а она што е можеби најважно нема да чувствувате отеченост и надуеност. Уште побрзи резултати ќе се случат доколку вечерата во целост се замени со овој напиток.