Пијалак со кој ќе го исчистите црниот дроб од токсини

Кога црниот дроб е полн со токсини  не е во состојба да ги обавува своите функции нормално.

Луѓето забораваат или не знаат дека чистиот црн дроб е, веројатно, најважниот фактор кој одредува дали е можно губење на тежината или дека таквиот процес ќе биде запрен и нема да даде никакви резултати на подолг временски период. Доколку сакате да ослабете ви советуваме да го пробате овој рецепт и во потполност да го исчистите црниот дроб од токсини.

Консумирајте по три пијалака на ден и исчистете го црниот дроб од сите нечистотии и токсини кои живеат внатре.

Како се консумира?

Консумирајте го овој напиток 3 пати на ден во траење од 3 дена. Одбегнувајте тешки оброци во текот на овие 3 дена. Јадете свежа здрава храна, за да се олесни детоксикацијата на црниот дроб и да се засили процесот на намалување килограми.

Потребни состојки:

  • 3 лимона
  • 1 чаша сечкан магдонос
  • 5 стебленца целер
  • 6 чаши вода

Начин на приготвување: Сокот од лимон, магдоносот и целерот смелете ги во блендер, а потоа додадете вода и добро измешајте. Консумирајте по 2 чаши, 3 пати на ден на празен стомак. Повторете ја постапката и во следните два дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и уште еднаш повторете го третманот.