Природен лек за “челични“ нерви

Подгответе си сами природно средство за зајакнување на нервниот систем.

Стресот не следи секојдневно. Но, земањето антидепресиви, особено на подолг период може да предизвика штетни последици по здравјето.

Затоа, подгответе си сами природно средство за зајакнување на нервниот систем.
Рецепт за чај од невен:
Една мала лажичка иситнет цвет од невен прелијте ја со чаша и половина врела, односно вода што врие. По 40 минути, процедете.
Пијте по половина шолја чај, три пати на ден. Третманот трае три недели.