Разбивач на маснотии: Го забрзува метаболизамот и го чисти телото од токсини  

Ако мислиш дека е вистински момент да почнеш да држиш диета, еве рецепт за едноставен напиток кој ќе ти го забрза метаболизмот. Овие состојки го забрзуваат метаболизам и го чистат од токсини и вишок маснотии кои се наталожиле во телото.

Како и кај секоја диета, важно е да се држите до правилата. Што се однесува до овој напиток, важно е да се приготви според рецептот (во продолжение) и да се пие редовно.

Потребно:

филџанче сок од домати

1/4 филџанче сок од лимон

лажичка рендан ѓумбир

едно луто пиперче (половина лажичка пипер)

две стебленца целер (со средна големина)

Начин на приготвување: Измешајте ги сокот од домати, лимоновиот сок, ѓумбирот и мелената лута пиперка. Ќе добиете 220 мл напиток. Послужете го во стаклени чаши, а во напитокот додадете цели стебла целер. Целерот се јаде истовремено со консумацијата на напитокот. Дневно испијте три чаши од овој разбивач на маснотии, и тоа меѓу оброците. Доколку приготвите поголемо количество чувајте го во фрижидер.

И на крајот ви преостанува само да уживате во одличните резултати кои би требало да се покажат за триесетина дена.