Рецепт за смути кое ќе ве разбуди и наполни со енергија

Овој вкусен и, пред сè, здрав пијалак консумирајте го секогаш кога ви недостасува енергија или кога се чувствувате ицрпено, болно...

Ова смути е вистинска витаминска бомба и речиси веднаш ќе го поткрене нивото на вашата енергија на повисоко ниво, и тоа благодарение на состојките од кои е направено.

Потребни состојки:

3 портокали
– половина лажица брусница (свежа или замрзната)
– половина банана
– 1/4 лажица грчки јогурт
– малку екстракт од ванила

Начин на приготвување: Излупете ги бананите и портокалите, исечете ги на помали коцки, па заедно со сите останати состојки ставете ги во блендер. Кога сè ќе се соедини убаво, испијте. Резултатите очекувајте ги после околу половина час.