Со овој напиток зајакнете го имунитетот

Ви препорачуваме утрото да го почнете со напиток од куркума, а еве и зошто

За да ги победите вирусите и да спречите да ве „турнат“ в кревет, важно е да го зајакнете имунитетот. Ви препорачуваме утрото да го почнете со напиток од куркума затоа што е исклучително здрава и хранлива, важи за антиоксидант и има силно противвоспалително дејство.

Загрејте шолја вода, но не да проврие ниту да биде врела. Потоа додадете лажичка куркума, сок од пола лимон, четвртина лажичка мед, лажичка кокосово масло, па се добро промешајте. По желба може да додадете и цимет или органско какао, на врвот од лажичка, за да го засладите напитокот.

Куркумата ќе падне на дното од чашата, па затоа додека го пиете напитокот за сето време промешувајте, само така ќе ги искористите сите предности на овој жолт прав.