Вкусен оброк – кој ќе ве засити и ќе го забрза губењето на килограмите

Овој оброк има лаксативно дејство, затоа треба да го консумирате максимум седум дена

Сакате набрзина да загубите неколку килограми, но едноставно не можете да се откажете од вечерата?! Еве совршен рецепт за оброк кој има лаксативно дејство и ќе ви помогне во битката. Тоа не значи дека во текот на денот можете да јадете што сакате и дека треба да заборавите на физичката активност, но може да помогне.

Потребни состојки:

  • 1 чаша кефир,
  • 1 јаболко,
  • 1 лажичка цимет.

Начин на приготвување: Изрендајте го јаболкото измешајте го со кефирот и циметот. И вашата вечера е готова. Оваа каша е одличен пробиотик, совршено ги елиминира токсините од телото, па брзо ќе забележите дека стомакот ви е рамен.

Предупредување: Овој оброк има лаксативно дејство, затоа треба да го консумирате максимум седум дена