Вреди да се проба – Нанела сок од црвен кромид на главата, резултатите се фантастични! (видео)

Звучи по малку лудо, но делотворно е

Сите сакаме прекрасна и густа коса. Жените особено мака мачат со оштетената коса и распуканите врвови. Црвениот кромид е решение за проблемите со косата!

Направете го следното: 

Ситно исечкајте 2 до 4 главици црвен кромид и од нив исцедете го сокот. Сокот втријте го во темето на главата, па оставете го да делува околу 15 минути. Измијте ја косата како што тоа го правите вообичаено. Постапката е добро да се повтори два пати месечно.

Не грижете за мирисот, мошне брзо го снемува!  

Инаку, дерматолозите ја потврдиле ефикасноста на овој третман. Освен тоа, нема никакви несакани последици на кожата и косата.

Тајната на црвениот кромид е во тоа дека ја стимулира продукцијата на колаген, кој, пак, ја потпомага кожата на главата, а го поттикнува и растот на квалитетна коса. Дали веќе сте го пробале овој третман?

Доколку вашиот одговор е не, погледнете го видеото во продолжение и на работа. Вреди да се проба!