Време е за воден еликсир кој води до рамен стомак. За први резултати доволно е да го пиете 4 дена

За најдобри резултати оваа вода би требало да се пие четири дена по ред, па направете пауза (7 до 10 дена), но е битен континуитетот од четири дена.

Добар план на исхрана, редовна физичка активност и самоконтрола – тоа се елементи кои ќе ве доведат до саканата телесна тежина, а на тој пат, водениот рецепт за рамен стомак ќе ви биде верен пријател. За првични резултати доволно е да го пиете 4 дена.

Оваа напивка се нарекува воден еликсир бидејќи е многу поздрава од обичната вода. Нејзините состојки не се само поради подобар вкус, туку секоја од нив има позитивен ефект на телото. Така на пример, ѓумбирот делува смирувачки на гастроинтестиналниот тракт, додека нането освеѓува, а лимонот го чисти организмот и спречува таложење на штетни материи. Краставицата има малку калории, што ја прави совршена состојка за напивка за слабеење, а во текот на целиот ден ќе ве држи добро хидрирани и ќе ви овозможи чувство на свежина. Што е уште поважно, ќе ви помогне подобро да се фокусирате на вашата цел – рамен стомак еднаш засекогаш.

За најдобри резултати оваа вода би требало да се пие четири дена по ред, па направете пауза (7 до 10 дена), но е битен континуитетот од четири дена.

Потребно:

  • 2л вода
  • 1 чајна лажичка свежо рендан ѓумбир
  • 1 краставица (средна големина, лупена и исечена на тенки кругови)
  • 1 лимон (исечен на тенки кришки)
  • 12 листови нане

Подготовка: Измешајте ги сите состојки во голем бокал и оставете да отстои преку ноќ за да се добие на вкус. Испијте го цел бокал во текот на наредниот ден.