Напиток кој се пие навечер, а делува следното утро!

Измешајте ги овие две состојки и добиениот напиток испијте го пред спиење... Следното утро ништо нема да ве боли и ќе бидете полни со енергија!

Овој вкусен напиток ќе ви помогне наутро да се разбудите одморни и наспани, а се прави од само две состојки.Потребни состојки:Начин на приготвување:

Водата проварете ја, а потоа во неа додадете ја бананата сосе лушпата, а на која претходно сте и ги отсекле врвовите (бананата претходно добро измијте ја). Оставете да се вари десетина минути. Потоа водата исцедете ја и додадете во неа малку цимет. Овој напиток се пие еден час пред спиење. Резултатите се видливи веќе следниот ден – кога ќе се разбудите полни со енергија. Вреди да се проба!