Домашен препарат кој го лечи воспаленото грло за само 4 часа!

Направете природен лек од ким и заборавете на болките во грлото

Ако ве мачат болни крајници, тешко голтате и имате болки во грлото – проблемот можете да го решите со природен лек од ким. И што е најдобро, овој лек делува мошне брзо, па болките како резултат на полесни воспаленија може да се решат за само четири часа.

Начин на приготвување: 80 г мелен ким прелијте со 200 мл вода и оставете да врие околу 15 минути. Ќе добиете густа, растеглива смеса, слична на мелено кафе. Добиената смеса процедете ја, додајте 50 мл вода и повторно проварете. Тргнете од огнот и додадете лажица коњак или бренди.

Оваа паста помага при воспалено грло и крајници и ги отстранува симптомите за само 4 часа

Начин на употреба: Земајте по една лажица од добиената смеса на секои половина час. Првото подобрување ќе го почувствувате веќе после два часа и полесно ќе голтате.

Овој лек им се препорачува на сите кои се склони на настинки и воспаление на грлото и крајниците. Пред употреба на природните препарати обавезно консултирајте се со лекар.