Експеримент кој вреди да се проба: За 7 дена минус 3 кг!

Мошне е важно ова да не го практикувате подолго од една седмица

Една нутриционистка успеала да загуби 3 кг за една недела, па сега советува дека ова е најбрз начин да се „отарасите” од вишокот килограми и масни наслаги. Ако веќе сте на посебен режим на исхрана и сакате да ослабете, но ви оди бавно и тешко, тогаш пробајте го овој магичен рецепт. Можеби ќе звучи чудно, но треба од својот режим на исхрана да го исфрлите овошјето, а дозволено е да изедете само неколку парченца зрнесто овошје на крајот од неделата.

 

Овошјето е од голема важност за здравјето на организмот, затоа е важно ваков режим на исхрана да практикувате само 7 дена, а потоа да се вратите на класичниот режим. Ваквиот начин на исхрана може да се повтори после некое време.

 

 

Освен овошје од исхраната се исфрлаат маслото, шеќерот, лебот, оризот, компирот и тестенините. Основа на оваа диета се овошјето и протеините, па затоа за појадок се препорачува дополнителен внос на протеини, чија семки со бадемово млеко, јајца со зеленчук, а од пијалаците кафе или чај. За ручек или вечера се јаде пилешко бело месо, филети од риба или шницла немасно месо со зеленчук, а од зеленчукот особено се препорачува оној во зелена боја.