Исчистете ги цревата од токсините: Напиток кој ќе ве препороди (рецепт)

Чистењето на цревата со овој рецепт трае еден месец

Викторија Семјонова, стручњак за природно лекување, открива рецепт за радикално чистење на цревата!

Половина килограм свежи моркови и исто толку цвекло исечкајте ги и ставете ги во тенџере. Прелијте ги со провриена вода – водата треба да биде два прста над зеленчукот. Потоа додадете по една рака сечкани суви кајсии и суво грозје.

Ставете го тенџерето на оган за водата да проврие, а веднаш потоа тргнете го настрана. Во течноста додадете една лажица мед и оставете да отстои. Нека стои поклопено 12 часа на ладно место. После тоа течноста исцедете ја и пијте по половина чаша три пати на ден. Преостанатата течност чувајте ја во фрижидер.