Магична смеса. Го поправа памтењето за 80 % и топи маснотии

Кога ја консумирате оваа смеса, што претставува еден од најмоќните природни лекови, се подобруваат функциите на целиот мозок, вклучително и видот и слухот

Клучна состојка во оваа смеса е ренот, кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и со железо, магнезиум и фосфор. Ренот го забрзува метаболизмот, го отстранува уморот и го поттикнува развојот на добрите бактерии во стомакот. Подготовката е брза и едноставна, а ефектите се видливи веќе за неколку дена.

Потребни состојки: 125 г рен, 4 лимона, 3 лажици мед, 2 лажици цимер и парче ѓумбир (околу 2 см)

Ако вежбате, смесата користете ја пред тренинг

Приготвување:  Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете го сокот од лимоните, додајте го во блендерот, пасирајте додека се не се соедини, па додадете ги циметот и медот. Се добро соединете, па добиената смеса ставете ја во стаклен сад.

Примена: Два пати дневно земјате по една полна лажица од смесата пред оброк, а ако вежбате пред тренинг. Практикувајте го ова три недели и нема да се покаете кога ќе ги видите феноменалните резултати!