Напиток кој ги елиминира токсините од телото за миг

Напитокот се подготвува секогаш свеж и најважно е да се консумира наутро, на празен желудник.

Напиток кој се консумира секое утро на празен желудник, неизмерно е ефикасен кога е во прашање исфрлањето на токсини од организмот.

За подготовка ви е потребно:

  • Шолја свежо цеден сок од јаболко,
  • 2 лажици сок од лимон,
  • 1 лажица сок од ѓумбир,
  • 1 лажичка морска сол,
  • Половина шолја топла вода.

Во загреаната вода додадете ги сите состојки и пијте на празен желудник.