НОВА ТРЕНД ДИЕТА: Зелен чај и млеко против вишок вода во организмот

Со помош на оваа чаена диета во тек на еден ден може да се намалат и до два килограми. Сите оние кои имаат било какви проблеми со здравјето, задолжително пред спроведување на диетата, треба да се консултираат со својот матичен лекар.

Диетата со зелен чај и млеко е нова хит диета, која навистина дава сакани резултати, а најмногу се препорачува на оние кои сакаат да се ослободат од вишокот вода во организмот.

Оваа диета се практикува само еден ден, а најмногу два пати во месецот.

Со помош на оваа чаена диета во тек на еден ден може да се намалат и до два килограми. Сите оние кои имаат било какви проблеми со здравјето, задолжително пред спроведување на диетата, треба да се консултираат со својот матичен лекар.

СОСТОЈКИ:

  • 1,5 литри млеко (немасно)
  • 2 мали лажички листови од зелен чај

Напитокот се подготвува така што млекото се вари и се остава да се олади на 70 степени, по што се додаваат листовите зелен чај. Се поклопува и се остава да отстои 20. минути, по што се процедува мешавината и се пие во текот на денот, на секои два часа по една мала шолја. Во меѓувреме може да се конусмира само обична вода.