Подгответе се за летото: Напиток кој салото го претвора во плочки (рецепт)

Овој магичен рецепт веќе некое време е вистинска интернет сензација, а така е затоа што многу корисници тврдат дека со негова помош се ослободиле од вишокот килограми.

Еве што е потребно за овој пијалак кој го топи вишокот килограми и кој конечно може да ви ги донесе толку посакуваните плочки на стомакот.

  • 1 цвекло
  • 3 моркова 
  • 5 стапчиња целер
  • 1 рака свеж спанаќ
  • 1 јаболко
  • 1 краставица 
  • 1 рака рдокви
  • 1 корен од свеж ѓумбир (помал) 
  • 1 лимон

Начин на приготвување: Се што треба да направите е сите состојки да ги ставите во блендер, и тоа е тоа. Би требало од наведените количини да добиете околу 500 мл пијалак, кој треба да се консумира наутро, на празен желудник.

Вреди да се проба, впрочем и делува вкусно! И да, не заборавајте – без физичка активност стомачните ќе ви останат само сон!