Сакате да симнете некое „килце“, и тоа брзо!?

Треба да се слабее, а немате време: Повелете рецепт кој дава одлични резултати!

Потребно: 1 лажичка цимет, 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица мед, 2 лажици сок од лимон, 1 чаша вода.

Комбинацијата од овие состојки ќе ви помогне во согорување на мастите, ќе го забрза вашиот метаболизам, а со неа можете и ефикасно да се борите против дијабетесот и проблемите со крвниот притисок.

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и добро измешајте ги. Ако немате блендер, измиксајте ги со миксер, откако лимонот сте го исечкале со нож. Добиената смеса чувајте ја во фрижидер, па секое утро консумирајте по една лажичка на празен желудник.