Смути од цвекло за срцето и крвните садови

Цвеклото содржи многу железо и антиоксиданти

Вкусното смути од цвекло го освежува и го штити вашиот кардиоваскуларен систем, а комбинацијата на овошје му дава исклучително избалансиран сладок вкус!

Потребни состојки:

пола цвекло

1 банана

пола ананас

10 капини

0,3 дл кокосова вода

чиа семе (по желба)

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте.

  • Цвеклото го стимулира варењето и функцијата на црниот дроб, содржи многу железо и антиоксиданти и е одлично за здравјето на срцето и крвните садови.